Oferta - USŁUGI


Montaż komór chłodniczych i mroźniczych

Zajmujemy się profesjonalnym montażem komór chłodniczych i mroźniczych, przeznaczonych do przechowywania wędlin, mięsa, owoców, warzyw, kwiatów, nabiału, mrożonek. Naszą pracę rozpoczynamy od projektu, poprzez dostarczenie materiałów na miejsce wbudowania, kończąc na montażu.

Montujemy instalacje chłodnicze do komór lub komory kompletne tzn.:

 • budowa komory z płyty warstwowej z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym o grubości dostosowanej do indywidualnych potrzeb Klienta,
 • wykonanie podłogi izolowanej, wykończonej blachą Al ryflowaną (antypoślizgową),
 • założenie drzwi chłodniczych lub mroźniczych z przewodem grzewczym w futrynie (uchylnych bądź przesuwnych), wyposażonych we francuskie lub włoskie zamki z możliwością otwierania od środka,
 • wykonanie obróbek wewnętrznych i zewnętrznych,
 • wykonanie instalacji chłodniczej - ułożenie rur miedzianych, zainstalowanie chłodnicy wewnątrz komory,
 • podłączenie agregatu zasilającego każdego rodzaju, w zależności od potrzeb i wymagań Klienta. Sprężarki chłodnicze tłokowe, śrubowe, rotacyjne, spiralne i inne, znanych firm: Bitzer, Copeland Scroll, L'unite Hermetic,
 • wykonanie i podłączenie skrzynki elektrycznej,
 • uruchomienie komory.

Komory mogą być wolnostojące lub wbudowane w pomieszczenia o dowolnych gabarytach i parametrach chłodniczych.

Montowane przez nas urządzenia posiadają niezbędne atesty higieniczne PZH.

Posiadamy uprawnienia F-GAZ.

MONTAŻ KOMÓR CHŁODNICZYCH I MROŹNICZYCH

Montaż zespołów sprężarkowych

Wykonujemy zespoły sprężarkowe od 2 do 6 sprężarek połączonych równolegle w sposób zapewniający wyrównanie poziomu oleju, z odzyskiem ciepła oparte na podzespołach Bitzera. Dzięki najlepszym komponentom używanym do produkcji nasze produkty mają bardzo wysoką wydajność i charakteryzują sie bezawaryjnością. Nasze zespoły sprężarkowe posiadają wielostopniową regulację wydajności co pozwala dopasować pracę zespołu do aktualnego obciążenia chłodniczego, a to pozwala obniżyć koszty energii oraz koszty eksploatacji urządzenia chłodniczego. Zespoły sprężarkowe to obecnie najpopularniejsze urządzenia chłodnicze, znajdujące zastosowanie w obiektach przemysłu spożywczego takich jak chłodnie magazynowe, zakłady przetwórcze, markety i hipermarkety oraz centra logistyczne.

Nasze urządzenia umożliwiają odzyskiwanie energii! (szczegóły w zakładce "Odzysk ciepła)

Zaletą naszych zespołów jest:

 • możliwość podłączenia znacznej ilości urządzeń chłodniczych do jednego systemu,
 • wielostopniowa regulacja mocy chłodniczej,
 • odzysk energii cieplnej,
 • oszczędność energii elektrycznej,
 • znaczące zmniejszenie hałasu w obiekcie,
 • w marketach nie ma potrzeby stosowania systemu klimatyzacji.

Najważniejsze zalety to oszczędzanie energii elektrycznej i odzysk energii cieplnej. Energia ta może być w prosty sposób zamieniona na całoroczną ciepłą wodę o temperaturze do 55 stopni Celcjusza lub ogrzewanie powierzchni biurowych i hal.

ZESPÓŁ SPRĘŻARKOWY

Montaż odzysków ciepła

Odzysk ciepła możemy zastosować wszędzie gdzie pracuje duża ilość urządzeń chłodniczych (większość lokali gastronomicznych, wielkopowierzchniowych sklepów spożywczo-przemysłowych, zakładów przetwórczych przemysłu spożywczego i mięsnego). Ubocznym efektem ich pracy jest powstawanie ciepła odpadowego i oddawanie go do otoczenia. Dzieje się tak w wyniku konieczności intensywnego schładzania skraplaczy co jest warunkiem ich bezawaryjnej pracy.

Tak uzyskane ciepło jest najczęściej bezpowrotnie tracone. Instalacja odzysku ciepła z instalacji chłodniczych ma na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej i elektrycznej oraz obniżenie kosztów produkcyjnych firm.

Nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają wykorzystać ciepło odpadowe ze skraplania istniejących i nowoprojektowanych instalacji chłodniczych do celów:

 • socjalno-bytowych (przygotowanie ciepłej wody użytkowej);
 • technologicznych (np. mycie pojemników);
 • grzewczych (ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie powietrza zewnętrznego nawiewanego do pomieszczeń produkcyjnych i technicznych).

ODZYSK CIEPŁA


Serwis profesjonalnych urządzeń chłodniczych i chłodni samochodowych

Gwarancją świadczonych usług jest rozbudowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Każdorazowo w przypadku kłopotów techniczych i funkcjonalnych związanych z pracą urządzeń, Klient może liczyć na pełne wsparcie specjalistów-serwisantów.

Prowadzimy również serwis chłodni samochodowych.

Firma posiada specjalistyczne samochody serwisowo-montażowe, dzięki czemu gwarantujemy natychmiastowe usunięcie nagłych awarii w miejscu wskazanym przez Klienta.